5 problemów, które świadczą o tym, że niezbędne jest serwisowanie sprzętu Apple

Smartfony Apple to jedne z najbardziej prestiżowych urządzeń na rynku. Dążenie do ulepszonego dostosowywania ekranu blokady czy nowa funkcja haptyki klawiatury to tylko niektóre atuty szlagierowych modeli. Jednak tak jak każdy inny sprzęt, również ten wymaga serwisowania. Dziś przedstawiamy 5 najczęstszych problemów, które powinny skłonić do odwiedzenia zaufanego serwisu.

Podstawowy problem - iPhone się nie włącza

Mimo że sprzęt Apple cieszy się znakomitą renomą, to niekiedy wymaga serwisowania. Jednym z najczęstszych problemów właścicieli jabłuszka jest sytuacja, w której urządzenie nie chce się włączyć. W pierwszej kolejności należy wykluczyć całkowite rozładowanie baterii. W tym celu podłącz urządzenie do zasilania i pozostaw telefon na dłuższy czas. Jeśli po godzinie telefon nie reaguje, wykonaj poniższe czynności:
 • Naciśnij i szybko puść przycisk zwiększania głośności
 • Naciśnij i szybko puść przycisk zmniejszania głośności
 • Naciśnij i przytrzymaj przycisk boczny, do momentu gdy zobaczysz logo Apple
Jeśli urządzenie nadal nie chce się włączyć, konieczna będzie profesjonalna pomoc serwisanta.

Klawiatura dotykowa nie działa - co robić?

Klawiatura się zawiesza, nie odpowiada lub też reaguje ze sporym opóźnieniem - to najczęstsze błędy aplikacji klawiatury Apple. Sytuacja w której klawiatura Twojego urządzenia nie może nadążyć za wpisywaną treścią może być niezwykle irytująca. Zanim jednak oddasz jabłuszko w ręce doświadczonego serwisanta, spróbuj zadziałać na własną rękę.

Czy można ominąć wizytę w serwisie?

Co zatem zrobić by ominąć wizytę w serwisie Apple? Wystarczy wykonać poniższe czynności:
 • Przejdź do panelu ustawień (Settings)
 • Wybierz ustawienia ogólne (General)
 • Odszukaj i naciśniesz klawisz Resetuj (Reset)
 • Wybierz opcję Resetuj Słownik Klawiatury (Reset Keyboard Dictionary)
Powyższe kroki powinny pomóc w rozwiązaniu problemu. Jeśli tak się nie stanie, udaj się do serwisu.

Wibracje klawiatury iPhone - jak włączyć lub wyłączyć haptykę?

Temat klawiatury iPhone obejmuje również atrakcyjną nowość w postaci delikatnych wibracji klawiatury po wprowadzeniu każdego znaku. W urządzeniach Apple haptyka klawiatury istnieje  począwszy od tegorocznego modelu iPhone’a działającego w oparciu o system iOS 16. Klawiatury innej firmy już dawno miały w swojej ofercie ustawienia obejmujące wibracje, natomiast specjalistom z Cupertino udało się wprowadzić tą przydatną funkcję dopiero wraz z premierą “czternastki". Za delikatne wibracje odpowiada tzw. dotykowe sprzężenie zwrotne. Wibracje klawiatury są odgórnym ustawieniem w domyślnej klawiaturze iPhone'a 14. Oczywiście w każdej chwili można wyłączyć wibracje klawiatury dotykowej. Jeśli tylko chcesz, używaj klawiatury dotykowej całkowicie dyskretnie. Jeśli wolałbyś nie czuć wibracji klawiatury po prostu wyłącz dotykowe sprzężenie zwrotne. Ponadto, jeśli lubisz używać smartfona bezgłośnie, możesz wyłączyć dźwięk klawiatury. W tym celu wejdź w Ustawienia > Dźwięki i Haptyka > Czucie klawiatury. W poniższym menu możesz sterować zarówno dźwiękiem jak i haptyką klawiatury w swoim urządzeniu. Jeśli haptyka klawiatury w Twoim najnowszym modelu iPhone z systemem iOS 16 nie działa, konieczna będzie naprawa usterki w serwisie.

Home, Power, Off/On - problem z przyciskami lub przełącznikami 

Podczas użytkowania urządzeń Apple nierzadko pojawia się problem z przyciskami lub przełącznikami na telefonie. W pierwszej kolejności warto usunąć etui lub wszelkie inne zabezpieczenia, które mogłyby utrudniać działanie przycisków oraz wyczyścić przestrzeń znajdującą się wokół nich. Jeśli takie oczywiste postępowanie nie przyniesie spodziewanych efektów, wówczas urządzenie należy oddać do naprawy.

Niska kondycja baterii

Sprzęt elektroniczny do poszczególne komponenty stopniowo się zużywają. Proces zużycia akumulatora można spowolnić, jednak nie da się go całkowicie zatrzymać. Gdy kondycja baterii zacznie się zbliżać do 80%, wówczas korzystanie z telefonu będzie mocno utrudnione. Szansą na rozwiązanie problemu i przywrócenie mu dawnej funkcjonalności jest wymiana baterii w sprawdzonym serwisie Apple.

Uszkodzenie złącza ładowania

Nie tylko awaria baterii wywołuje trudności z ładowaniem smartfona. Inną przyczyną problemów może być uszkodzone złącze ładowania. Źródłem problemu może być nieostrożny użytkowanie przewodu i uszkodzenie gniazda. Niestety w tej sytuacji użytkownikom pozostaje oddać urządzenie do naprawy w celu całkowitej wymiany złącza.

Jak dbać o baterię w iPhone?

Jak dbać o ogniwo w swoim jabłuszku, aby zapewnić mu sprawną i efektywna pracę przez długi czas? Producent podaje kilka istotnych zaleceń, które mają ogromny wpływ na żywotność i wydajność baterii.
 • Dbaj o aktualizacje oprogramowania.
 • Unikaj skrajnych temperatur (optymalna temperatura to od 0° do 35°C).
 • Nie dopuszczaj do całkowitego rozładowania baterii.
 • Nieużywany przez dłuższy czas smartfon przechowuj z baterią naładowaną do ok 50%.
Takie przemyślane działanie pozwoli cieszyć się zakupionym urządzeniem przez długi czas. A co zrobić, gdy mimo wszystko napotkamy na którąś z opisanych wcześniej nieprawidłowości? Takie kwestie jak niekontrolowane wibracje klawiatury iPhone czy niska kondycja baterii to tematy znane wielu użytkownikom. Wówczas warto udać się do sprawdzonego serwisu Apple, który pomoże rozwiązać każdą zaistniałą usterkę. Specjaliści z iBroken większość problemów są w stanie usunąć w przeciągu zaledwie 30 minut. Po tym czasie cały i zdrowy telefon trafi z powrotem w ręce swojego właściciela.

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych oraz analizy ruchu na stronie. Więcej możesz przeczytać klikając tutaj.