Jak usunąć Apple ID z iPhone bez hasła?

Każdy użytkownik urządzeń spod znaku nadgryzionego jabłka może wejść w posiadanie swojego osobistego konta Apple ID. Czym ono jest oraz jak działa? Dziś odpowiemy na te pytania. Podpowiemy Wam także, jak w łatwy sposób usunąć konto Apple ID z iPhone bez hasła. Zatem zapraszamy do dalszej lektury.

Apple ID: co to jest i jak działa?

Każda osoba przymierzająca się do zakupu swojego pierwszego iPhone powinna wiedzieć, iż tym samym ma możliwość wejść w posiadanie niezwykle praktycznego konta Apple ID. Czym ono jest? Najprościej mówiąc jest to unikalny identyfikator użytkownika. To wielofunkcyjne narzędzie, które gwarantuje nam dostęp do wszystkich kluczowych usług Apple, takich jak chmura iCloud, sklep z aplikacjami AppStore, komunikator iMessage i wiele innych. Skoro dostęp do owych usług jest możliwy tylko za pośrednictwem konta Apple ID, oznacza to, że przyda się ono nie tylko użytkownikom iPhone, ale właściwie każdemu właścicielowi iPada lub komputera Mac. W przeciwnym razie funkcjonalność urządzenia będzie mocno ograniczona, a jego bezpieczeństwo na niskim poziomie.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Back up wiPhone: co ile należy go robić? >>>

Co obejmuje konto Apple ID? W jego skład wchodzi adres mailowy, hasło służące do logowania, dane dotyczące płatności oraz określona konfiguracja zabezpieczeń wszystkich usług Apple. Poniżej wymieniamy niektóre możliwości dostępne dla użytkowników dysponujących omawianym kontem:
 • Synchronizowanie danych pomiędzy różnymi sprzętami przypisanymi do jednego konta.
 • Logowanie do usługi iCloud w celu zarządzania dokumentami zgromadzonymi na wszystkich urządzeniach Apple.
 • Zakup multimediów i dostęp do nich za pomocą aplikacji App Store, iTunes i Apple Books.
 • Płatności internetowe za pośrednictwem usługi Apple Pay, Apple Cash i Apple Card.
 • Logowanie do usług FaceTime i iMessage w celu prowadzenia rozmów i korespondencji ze znajomymi.
 • Dodawanie wszystkich posiadanych adresów mailowych w celu ułatwienia znajomym odnalezienia kontaktu z Tobą poprzez wszelkie usługi Apple.
 • Korzystanie z funkcji “Zaloguj się, używając konta Apple”.

Jakie inne zalety posiada praktyczne konto Apple ID?

Przede wszystkim umożliwia zebranie wszelkich aktywności w jednym miejscu. Jest to niezwykle istotne, zwłaszcza przy zmianie urządzenie na nowszy model czy awarii dotychczasowego telefonu, tabletu czy komputera. Wówczas możemy mieć pewność, że wszystkie istotne dokumenty pozostaną nienaruszone i będą na nas czekać w bezpiecznym miejscu. Wystarczy kilka prostych kroków, aby w łatwy sposób zaimportować je na nowo zakupione urządzenie.

Apple ID i Chmura Rodzinna - zadbaj o swoich bliskich

Kolejne wyjątkowe możliwości daje praktyczna usługa Chmury Rodzinnej, która pozwala zadbać o swoich najbliższych na różnych poziomach. Dzięki niej mamy możliwość dzielić się zakupionym aplikacjami, filmami, książkami, utworzonymi albumami czy prowadzić rodzinny kalendarz. Te praktyczne działania pozwolą każdej rodzinie cieszyć się wspólnymi dobrami. To jednak nie wszystko. Kolejna zaleta chmury rodzinnej to kontrola rodzicielska w sieci. Jeśli jesteś rodzicem i pragniesz mieć pieczę nad aktywnością swojej pociechy w sieci, wówczas masz możliwość utworzyć dla niej własne konto Apple ID i zdalnie zarządzać dostępnymi ograniczeniami. Dzięki niej Twoja pociecha będzie musiała chociażby otrzymać zgodę na każdorazowy zakup nowej aplikacji. Finalizacja transakcji nastąpi dopiero po akceptacji rodzica. To praktyczny sposób na to, aby ustrzec dzieci przed niebezpieczeństwami czyhającymi na nie w sieci. Niekiedy może zajść jednak potrzeba likwidacji dotychczasowego konta. Jak zatem usunąć Apple ID z iPhone bez hasła?  

Jak usunąć Apple ID bez hasła?

Bywa tak, iż posiadamy kilka kont Apple ID i chcemy pozbyć się tych niepotrzebnych, lecz nie pamiętamy hasła. Inny scenariusz zakłada zakup używanego smartfona i chęć pozbycia się konta byłego właściciela. Jakie mamy możliwości, aby usunąć konto Apple ID z iPhone bez hasła dostępu? Istnieją dwie zasadnicze opcje.

Przywracanie hasła dostępu

W sytuacji, gdy chciałbyś usunąć dotychczasowe konto na swoim urządzeniu, lecz nie pamiętasz hasła dostępu, możesz postąpić zgodnie z poniższymi krokami:
 1. Otwórz stronę konta Apple ID i wybierz “Nie pamiętam Apple ID lub hasła”.
 2. Wpisz swój identyfikator ID.
 3. Wyszukaj wariant wyzerowania hasła i wybierz opcję “Dalej”.
 4. Wybierz jedną z opcji: odpowiedz na pytania zabezpieczające lub odbierz wiadomość e-mail z głównego lub ratunkowego adresu mailowego. Postępuj zgodnie z dalszymi wskazówkami.
Na skutek wyzerowania hasła pojawi się prośba o ponowne zalogowanie do konta przy użyciu nowego hasła.

Przywracanie ustawień fabrycznych za pomocą iTunes

W celu usunięcia konta Apple ID bez hasła mamy również możliwość wykorzystać aplikację iTunes. W tym celu należy wykonać kilka prostych kroków:
 1. Zaktualizuj iTunes do najnowszej wersji.
 2. Wyłącz usługę Znajdź mój iPhone
 3. Połącz iPhone z komputerem przy pomocy kabla USB.
 4. Przytrzymaj jednocześnie przyciski “Home” i “Zasilanie” w celu przełączenia telefonu w tryb odzyskiwania.
 5. Wybierz opcję “Przywróć”, która przywraca ustawienia fabryczne.
Skoro już wiemy, jak usunąć Apple ID z iPhone bez hasła, warto również wspomnieć, iż usunięcie dotychczasowego identyfikatora skutkuje trwałą utratą zgromadzonych danych. Likwidacja konta oznacza także brak możliwości jego ponownego aktywowania bądź użycia tego samego adresu mailowego do założenia nowego konta.

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych oraz analizy ruchu na stronie. Więcej możesz przeczytać klikając tutaj.