Co wiemy o iPhone 14?

Fani sprzętu Apple już zacierają ręce na myśl o wydaniu nowej serii iPhone 14. Mamy przecieki na temat specyfikacji urządzeń oraz daty długo wyczekiwanej premiery i chętnie się nimi dzielimy. Zapraszamy do lektury!

Jak będzie wyglądał nowy iPhone 14?

Dla tych, którzy czekają na szczegóły związane z wydaniem najnowszego iPhone 14 mamy dobrą wiadomość. Doszliśmy do kolejnych przecieków i wiemy, ile nowych modeli wypuści amerykański gigant oraz jakie parametry będzie prezentował każdy z nich. Znamy również dokładną datę premiery flagowca.  A jak będzie wyglądała najnowsza odsłona popularnego jabłuszka? To co rzuca się w oczy to przede wszystkim duży ekran. Firma z Cupertino zrezygnowała z produkcji kompaktów. Zeszłoroczna wersja Mini była ostatnim modelem z małym ekranem. Najnowsza seria prezentuje ekrany o przekątnej 6.1 oraz 6.7 cala. Nowością w designie jest także powiększona wyspa na aparaty oraz brak notcha w wersjach Pro i Pro Max, zamiast którego pojawi się minimalistyczna dziurka w ekranie. Podobnie jak w dotychczasowych smartfonach Apple, Face ID pozostanie jedyną technologią zabezpieczenia biometrycznego.

Ile modeli będzie dostępnych?

Już od dawna w sieci krążą informacje o tym, że na rynku pojawią się cztery modele smartfonów z rodziny iPhone 14. Dwa nowe urządzenia zasilą podstawowe modele jabłuszek, będzie to iPhone 14 oraz IPhone 14 Max. Pojawią się także dwie wersje Pro, czyli iPhone 14 Pro oraz iPhone 14 Pro Max. Wariant Max oraz Pro Max zadebiutują z 6,7-calowym ekranem, dwa pozostałe modele zostaną wyposażone w ekran o przekątnej 6,1 cala.

iPhone 14 - najważniejsze parametry

Jednym z ważniejszych parametrów najnowszych smartfonów Apple jest oprogramowanie, a inaczej mówiąc obecność tegorocznego systemu operacyjnego iOS 16. Będzie on preinstalowany na wszystkich urządzeniach z rodziny iPhone 14. Pojawiają się słuchy o wizualnym odświeżeniu designu, jednak jak będzie w praktyce, przekonamy się już niebawem. Zatrzymajmy się na chwilę na procesorze nowej serii iPhone 14. Czy fani sprzętu z Cupertino mogą liczyć na znaczny wzrost wydajności? W tym miejscu napotykamy element zaskoczenia. Mimo że wszystkie tegoroczne topowe procesory zostały wykonane w 4 nm litografii, to Apple sięga po zeszłoroczną technologię. Początkowo pojawiały się przecieki, że w modelach Pro pojawi się nowy procesor wykonany w 5 nm litografii, jednak czas zweryfikował powyższe pogłoski. W każdym z czterech modeli “czternastek” musimy się spodziewać procesora poprzedniej generacji. Nie jest to jednak jedyny element decydujący o wydajności jabłuszka.  Niezwykle optymistyczne wydają się przecieki na temat ilości pamięci RAM. Ma ona wynosić aż 6 GB w każdym modelu! Już samo to może się przełożyć na większe możliwości flagowca. A jak wygląda zapowiedź pamięci wbudowanej? Wyczekiwana “czternastka” w najbogatszej wersji ma oferować nawet 2 TB pamięci! To imponujący wynik, który z pewnością ucieszy osoby nagrywające wideo w 4K.

Czy iPhone 14 będzie mógł pochwalić się większą baterią?

Każdy użytkownik smartfona chciałby, aby jego urządzenie pociągnęło jak najdłużej na jednym ładowaniu. Nie bez znaczenia jest więc informacja, jaką pojemnością baterii będą dysponowały poszczególne modele iPhone 14. Poniżej podajemy szczegóły.
  • iPhone 14 - 3279 mAh - 52 mAh więcej w porównaniu do swojego poprzednika.
  • iPhone 14 Max - 4325 mAh.
  • iPhone 14 Pro - 3200 mAh czyli o 105 mAh więcej niż w ubiegłym roku.
  • iPhone 14 Pro Max - 4323 mAh - pojemność baterii nieznacznie zmaleje (o 29 mAh) w porównaniu do ubiegłorocznego modelu.

Na co warto zwrócić uwagę w modelach PRO?

Na co możemy liczyć w smartfonach w wersji Pro? Modele Pro to przede wszystkim wysokiej jakości 6,7-calowy ekran OLED LTPO o częstotliwości odświeżania na poziomie 120 Hz oraz mniejszym zużyciu energii. Poza tym na uwagę zasługują aparaty w modelach Pro i Pro Max, które zapewnią jeszcze wyższą rozdzielczość 48 MP.  Zachęcająco brzmią także obietnice dotyczące lepszej jakości zdjęć i wideorozmów, za które odpowiada wyjątkowo zaawansowany moduł do selfie. Czy “czternastka” będzie kosztować tyle, co jej poprzedni model? Niestety wszelkie znaki na niebie i ziemi zwiastują nieuniknione podwyżki. Wzrost polskich cen wynika chociażby z wysokiej inflacji i kursu złotówki do dolara, który w porównaniu do poprzedniego roku wzrósł aż o 8%. I tak najbardziej rozszerzona wersja, czyli iPhone 14 Pro Max, ma kosztować 1199 dolarów, co według niektórych obliczeń daje w przybliżeniu 6499 zł. Apple pracuje - kiedy premiera? Wiemy już jak będzie wyglądał nowy iPhone 14 oraz czym nas zaskoczy. Pozostaje pytanie, na kiedy przewidziano premierę szlagierowego modelu. Apple wciąż pracuje nad tym, by długo wyczekiwany model został jak najlepiej przyjęty, jednak premiera “czternastki” zbliża się wielkimi krokami! To już ostatnia prosta przed wielką premierą, którą przewidziano na 13 września 2022 roku. Mamy nadzieję, że firma Apple nie zawiedzie swoich fanów i iPhone 14 okaże się spełnieniem technologicznych marzeń wielu z nas.

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych oraz analizy ruchu na stronie. Więcej możesz przeczytać klikając tutaj.