Czy warto samemu usuwać wirusy z iPhone’a?

Dzisiejsze smartfony to niezwykle atrakcyjny kąsek dla przebiegłych hakerów, którzy chętnie przejmą zgromadzone na nich poufne dane. Dla hakera może to być zyskowny interes, natomiast dla nas straty finansowe i szereg innych problemów. Skanowanie iPhone’a pomoże zlokalizować wirusy w celu ich natychmiastowego usunięcia. Jak samemu usuwać wirusy z iPhone’a?

Jak sprawdzić czy mój iPhone ma wirusa?

Dzisiejsze smartfony nie służą jedynie do wykonywania połączeń głosowych i wysyłania wiadomości sms. Są to wielofunkcyjne urządzenia, dzięki którym korzystamy z rozrywki, zapisujemy miłe wspomnienia, płacimy rachunki, obsługujemy swoje konta bankowe, rozliczamy się z Urzędem Skarbowym czy załatwiamy resztę codziennych spraw. W konsekwencji na naszym iPhonie gromadzą się wrażliwe dane, takie jak hasła czy numery telefonów, które stanowią apetyczny kąsek dla niejednego hakera. Mimo że popularny system Android jest uważany za zdecydowanie bardziej narażony na niebezpieczne ataki hakerów, to kradzież danych z telefonów komórkowych sygnowanych jabłuszkiem także się zdarza. Łatwy dostęp do internetu sprawia, że złośliwe programy są na wyciągnięcie ręki.   Przestrzeganie czterech koronnych zasad pomoże Ci zadbać o swoje bezpieczeństwo i uniknąć nieprzyjemnych ataków hakerów.
 1. W pierwszej kolejności zaleca się wykonanie kopii zapasowej.
 2. Nie klikaj w podejrzane linki lub e-maile
 3. Postaw na używanie aplikacji pobranych ze sklepu App Store. W większości są to darmowe aplikacje, które zapewniają całkowite bezpieczeństwo oraz ochronę przed wirusami. Inne aplikacje, spoza platformy App Store, nie są sprawdzane pod kątem złośliwego oprogramowania, mogą więc zawierać dane zainfekowane złośliwym oprogramowaniem.
 4. Regularnie aktualizuj system iOs.

Jak sprawdzić czy iPhone został zhakowany?

Złośliwe oprogramowanie to pojęcie niezwykle szerokie. Zawiera w sobie przeróżne rodzaje malware, takie jak ransomware (oprogramowania wymuszające okup), spyware (oprogramowania szpiegujące), keyloggers (rejestratory klawiszy) oraz wiele innych intruzów. Przypadkowa instalacja programów szpiegujących czy też kradzież tożsamości to realne zagrożenie dla każdego użytkownika smartfonów Apple. Po czym można rozpoznać, że iPhone został zaatakowany przez złośliwe oprogramowanie? Istnieje kilka przesłanek świadczących o tym, że telefon mógł ulec atakom hakerów. Oto niektóre z nich:
 • nagłe zapotrzebowanie na częste ładowanie baterii;
 • zaskakujący wzrost zużycia danych;
 • podejrzane wiadomości, komunikaty, wpisy w kalendarzu;
 • niewytłumaczalnie wysoki rachunek za telefon;
 • nagminnie wyskakujące okienka;
 • przegrzanie iPhone’a;
 • nieznane zainstalowane aplikacje w systemie iOs.

Jak pozbyć się wirusa z iPhone?

Szeroki dostęp do internetu oraz rozwój technologii mobilnej to nie tylko wygoda i udogodnienia lecz także poważne zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa. Ochrona tożsamości czy wrażliwych informacji, takich jak poufne dane to w dzisiejszych czasach ogromne wyzwanie. Co prawda system operacyjny iOs może się pochwalić wysoką stabilnością, szczelnością i bezpieczeństwem. Jest to możliwe dzięki temu, że poszczególne aplikacje działają w ramach hermetycznego środowiska. Mimo wszystko zdarzają się sytuacje, w których urządzenia Apple zostają zaatakowane przez złośliwe wirusy.  Teraz przyjrzymy się, na czym polega samodzielne skanowanie telefonu iPhone w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania
 1. Otwórz Ustawienia, a następnie stuknij “Safari” i wyczyścić historię oraz dane witryn. 
 2. Poszukaj aplikacji, które pomimo aktualnej wersji nie działają poprawnie i odinstaluj je.
 3. Zresetuj ustawienia i przywróć kopie zapasowe.
 4. Jeśli dotychczasowe kroki nie pomogły, przywróć iPhone'a do ustawień fabrycznych.
Może się zdarzyć, że zrobiłeś co w Twojej mocy, by uleczyć swoje jabłuszko, lecz działania te nie przyniosły żadnych efektów. Jeśli dotychczasowe starania zawiodły i nie masz pewności, że udało Ci się usunąć wirusa z systemu iOs, udaj się do specjalistyWszystko co możesz zrobić w tej sytuacji, to udać się do sprawdzonego serwisu. Zachęcamy Cię do odwiedzenia specjalistów z iBroken, dla których szczególnie ważne jest bezpieczeństwo użytkowników sprzętu Apple. Usuwanie wirusów to chleb powszedni dla fachowców z tej branży, a ich główną dewizą jest zapewnienie pełnej ochrony klientom.

Antywirus na iPhone - czy to działa?

Skutecznym sposobem na bezpieczne korzystanie z systemu iOs jest instalowanie aplikacji antywirusowej. Antywirus na iPhone to narzędzie, które pomoże chronić swoją prywatność oraz zadbać o bezpieczeństwo swoich danych. Oczywiście aplikacje antywirusowe nie zapewniają pełnej ochrony urządzeń iPhone, są jednak przydatne w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania. Korzystanie z programu antywirusowego typu Avast Mobile Security zapewnia jeszcze większe bezpieczeństwo podczas korzystania z urządzeń Apple. Darmowa wersja obejmuje skanowanie systemu operacyjnego w czasie rzeczywistym oraz inne bezpłatne funkcje, takie jak ochrona Wi-Fi czy pełna ochrona tożsamości. Skuteczne i sprawdzone oprogramowanie antywirusowe to kolejna cegiełka podczas budowania muru obronnego przed hakerami. Chcesz zadbać o swoje bezpieczeństwo i ochronę swojego iPhona? Pamiętaj o zastosowaniu czterech koronnych zasad bezpiecznego użytkowania smartfona. Ponadto spróbuj skanować iPhone'a przy pomocy antywirusa, a w razie konieczności odwiedź zaufany serwis iPhone.

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych oraz analizy ruchu na stronie. Więcej możesz przeczytać klikając tutaj.