Jak zresetować iPhone? 3 sytuacje, w których warto zrobić reset iPhone`a

Jak zresetować iPhone i kiedy warto to zrobić? Czy można samodzielnie resetować iPhone? Telefony Apple cieszą się bardzo dużą renomą — i nie bez przyczyny. Wszystkie urządzenia są dopracowane na każdym poziomie, dzięki czemu do konsumenta trafiają tylko produkty wysokiej jakości. Niestety nie ma sprzętów niezniszczalnych i działających wiecznie. Nawet produkty Apple mają swoje słabsze momenty, dlatego podpowiadamy, jak zresetować iPhone i kiedy warto to zrobić.

3 sytuacje, w których lepiej zresetować IPhone

Dla żadnego użytkownika sprzętu elektronicznego nie jest tajemnicą, że zdarzają się sytuacje, w których reset urządzenia jest jedynym wyjściem. Po latach użytkowania, na smartfonie zbierają się ogromne ilości danych, plików (tych potrzebnych i całkowicie zbędnych), aplikacji i gier. W przypadku iPhone’a konieczność zresetowania telefonu jest rzadkością, jednak czasem zmusza nas do tego sytuacja. Kiedy reset iPhone jest potrzebny?

Sprzedaż telefonu

Jak już wcześniej wspominaliśmy, na telefonie gromadzimy bardzo duże ilości danych, tych prywatnych zwłaszcza. Zapisane zdjęcia, filmy, dane do logowania w poszczególnych witrynach, konta pocztowe — chyba nikt z nas nie chce, aby mogły z nich skorzystać osoby trzecie. W przypadku sprzedaży iPhone’a najrozsądniejszym wyjściem jest całkowite wymazanie pamięci telefonu i przywrócenie go do tzw. ustawień fabrycznych. W ten sposób unikniemy kłopotów związanych z udostępnieniem zawartości smartfona innemu użytkownikowi. Co ciekawe, posiadacze iPhone’a, którzy decydują się na zakup nowszego modelu, mogą skorzystać z opcji przechowywania danych w chmurze i przywrócić te same ustawienia na nowym urządzeniu.

System działa coraz wolniej

Coraz wolniejsze działanie systemu to problem, który dotyka przede wszystkim osób korzystających przez wiele lat z jednego modelu. Ciągłe zacinanie się, utrata płynności czy niepoprawne działanie aplikacji może wywołać frustrację i utrudnić korzystanie ze smartfona. Najczęściej przyczyna leży w zaśmieconym systemie, który przestaje sobie radzić z podstawowymi zadaniami. Na szczęście problem ten można łatwo rozwiązać poprzez zresetowanie iPhone’a. W zdecydowanej większości przypadków to wystarczy, aby przywrócić urządzenie do idealnego stanu.

Telefon przestał reagować

Zwykle to moment, kiedy w głowie pojawiają się tylko czarne scenariusze. Telefon może przestać reagować na jakąkolwiek formę interakcji w różnych momentach: podczas przeglądania sieci, korzystania z aplikacji czy grania w gry. I nie zawsze oznacza to, że jedynym rozwiązaniem jest serwis (chociaż może okazać się, że będzie konieczny). Zanim jednak uznacie, że nie poradzicie sobie sami z usterką, warto skorzystać z opcji resetu, najlepiej twardego. Całą procedurę można przeprowadzić samodzielnie i nie trzeba do tego żadnej specjalistycznej wiedzy. Istnieje na to kilka sposobów i w dalszej części, podpowiemy jak zresetować iPhone’a krok po kroku.    

Reset iPhone: jak to zrobić?

Zanim przejdziemy do szczegółowego omówienia, jak zresetować iPhone’a, przybliżymy Wam różnice pomiędzy resetem miękkim, twardym i przywróceniem do ustawień fabrycznych. Reset miękki to nic innego, jak włączenie i wyłączenie telefonu. Powinien być pierwszym krokiem w przypadku problemów z pamięcią i niewielkim zacinaniu się systemu. Warto pamiętać, aby robić to regularnie. Nie codziennie, ale powiedzmy raz na miesiąc. Reset twardy okaże się pomocy w przypadku całkowitego zawieszenia się smartfona, który przestaje reagować na nasze polecenia. Jeśli miękki reset nie przyniósł żadnego skutku, warto zastosować tę metodę. Nie obawiajcie się o swoje dane, twardy reset nie wymazuje pamięci telefonu. Przywracanie. Jeśli miękki reset i twardy reset nie przyniosły żadnych rezultatów, nie pozostaje nic innego jak przywrócić telefon do ustawień fabrycznych. W takim wypadku warto zabezpieczyć wszystkie swoje dane, ponieważ po tym zabiegu telefon będzie w takim stanie, w jakim wyjęliście go z pudełka.

Reset miękki iPhone serii 3, 4, 5, SE, 6, 7, 8

 1. Wciśnij i przytrzymaj przycisk uśpij/obudź (górna krawędź lub prawy bok obudowy).
 2. Poczekaj na wysunięcie suwaka, po czym przesuń go w prawo.
 3. Uruchom telefon ponownie poprzez przytrzymanie przycisku uśpij/obudź.

Reset miękki iPhone serii X i 11

 1. Wciśnij i przytrzymaj jednocześnie przycisk uśpij/obudź i zmniejszania głośności.
 2. Poczekaj na wysunięcie suwaka, po czym przesuń go w prawo.
 3. Poczekaj aż telefon całkowicie się wyłączy.
 4. Uruchom telefon ponownie poprzez przytrzymanie przycisku uśpij/obudź.

Reset twardy iPhone serii 3, 4, 5, SE, 6

 1. Wciśnij i przytrzymaj jednocześnie przycisk uśpij/obudź oraz Home Button (pod ekranem).
 2. Po wyświetleniu suwaka nie zwalniaj przycisków i poczekaj, aż telefon uruchomi się ponownie.
 3. Poczekaj na wyświetlenie logo Apple i zwolnij przyciski.

Reset twardy iPhone serii 8, X, 11, SE2

 1. Wciśnij i zwolnij przycisk zwiększania głośności.
 2. Wciśnij i zwolnij przycisk zmniejszania głośności.
 3. Wciśnij i przytrzymaj przycisk boczny (uśpij/wybudź), poczekaj aż telefon wyświetli suwak boczny.
 4. Przesuń go w prawo i zaczekaj na ponowne uruchomienie systemu.

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych oraz analizy ruchu na stronie. Więcej możesz przeczytać klikając tutaj.