Jak zrobić zrzut ekranu w iPhone?

W ostatnich latach proces przechwytywania obrazu ekranu (zrzut ekranu - iPhone) smartfona został przez Apple mocno uproszczony, dzięki czemu robienie zrzutu ekranu na iPhonie jest łatwe, intuicyjne i zaskakująco przydatne. W niniejszym poradniku opiszemy nie tylko sposób na to jak w iPhone zrobić zrzut ekranu, ale także wytłumaczymy, do czego może być przydatny.

Po co wykonujemy zrzut ekranu?

Zrzut ekranu, czasami nazywany przechwytywaniem obrazu ekranu, to obraz przedstawiający zawartość ekranu w używanym przez nas urządzeniu. Zrzuty ekranu pozwalają uchwycić dokładnie to, co widzisz na ekranie swojego smartfona. Jest to przydatny sposób na zgłoszenie błędu w aplikacji, udostępnienie informacji na ekranie znajomym / rodzinie lub zapisanie czegoś do wykorzystania w przyszłości.   Zrzuty ekranu mogą być niezwykle pomocne, gdy trzeba zademonstrować coś, co w innym przypadku trudno byłoby wyjaśnić słowami. W końcu obraz jest wart więcej niż tysiąc słów! W tym więc przypadku pytanie jak nagrać zrzut ekranu iPhona jest jak najbardziej zasadne, a znajomość tego niezwykle przydatna. Zamiast pisać długiego e-maila ze zmianami, zrób zrzut ekranu i przekaż swojemu współpracownikowi doskonałą, wydajną informację zwrotną. Oznaczanie koncepcji projektowych na ekranie jest szybsze i skuteczniejsze niż słowne e-maile. Poza tym, używając zrzutu ekranu, który dokładnie pokazuje, co masz na myśli, zmniejszasz prawdopodobieństwo, że zostaniesz źle zrozumiany (np. możesz pokazać swojemu znajomemu lub współpracownikowi, jak się gdzieś zalogować).   W przypadku iPhone zrzut ekranu wykonamy za pomocą sekwencji kilku klawiszy, jednak sposób na to jak tego dokonamy, różni się od tego, jaki model posiadamy. Sekwencje te można podzielić na iPhone'y z Face ID, z Touch ID i bocznym przyciskiem. Obojętnie jakiego iPhona byśmy nie mieli, to wszystkie zrzuty ekranu są automatycznie przypisywane do albumu o nazwie „Zrzuty ekranu” w domyślnej aplikacji Zdjęcia na iOS. Przyjrzyjmy się teraz, jak zrobić zrzut ekranu na każdym urządzeniu iPhone.

Jak zrobić zrzut ekranu na iPhone?

  Jak zrobić zrzut ekranu - iPhone X, iPhone Xs i iPhone Xr, iPhone 11, iPhone 12, iPhone 13?   Jeżeli jesteś w posiadaniu jednego z powyższych modeli, zrzut ekranu zrobisz w następujący sposób:  
 1. Umieść palec na przycisku Uśpij / Obudź na prawej krawędzi iPhone'a.
 2. Umieść kolejny palec na przycisku zwiększania głośności na lewej krawędzi iPhone'a.
 3. Jednocześnie naciśnij oba te przyciski i poczekaj, aż usłyszysz dźwięk potwierdzenia, a ekran urządzenia szybko mignie.
 4. Jeśli na urządzeniu działa system iOS 11 lub nowszy, zrobiony zrzut ekranu zmniejszy się do dolnej części ekranu, dzięki czemu można na nim wykonać bezpośrednio dowolną czynność, na przykład udostępnić go komuś, przyciąć go o dowolny rozmiar lub przesunąć w lewo, aby zapisać w bibliotece zdjęć.
 5. Jeśli nie zostanie podjęte żadne działanie, zrzut ekranu iPhone'a X zostanie automatycznie zapisany w albumie o nazwie „Zrzuty ekranu” w domyślnej aplikacji Zdjęcia na iOS.
 6. W przypadku urządzeń ze starszymi wersjami systemu iOS nie zobaczysz podglądu miniatury, choć zdjęcie automatycznie zapisze się w Rolce z aparatu.
  Jak zrobić zrzut ekranu - iPhone 5(s), iPhone 6(s), iPhone 7/7 Plus i iPhone 8/8 Plus?   Jeśli Twój iPhone pochodzi z wymienionych powyżej generacji, to nie martw się, ponieważ proces przechwytywania obrazu ekranu jest tak samo prosty, jak na nowoczesnych iPhone'ach (różni się tylko zestawem innych przycisków). Oto jak go wykonać:  
 1. Umieść palec na przycisku Początek u dołu ekranu.
 2. Umieść kolejny palec na przycisku zwiększania głośności.
 3. Naciśnij oba przyciski jednocześnie i poczekaj, aż usłyszysz dźwięk potwierdzenia i zauważysz, jak ekran na chwilę zamiga.
 4. Jeśli na urządzeniu działa system iOS 11 lub nowszy, właśnie zrobiony zrzut ekranu zmniejszy się do dolnej części ekranu, dzięki czemu można się nim od razu podzielić (np. udostępnić przez wiadomości, komunikatory lub inne aplikacje), dowolnie edytować, lub przesunąć w lewo, aby zapisać w bibliotece zdjęć.
 5. Jeśli nie zostanie podjęte żadne działanie, zrzut ekranu zostanie automatycznie zapisany w albumie o nazwie „Zrzuty ekranu” w domyślnej aplikacji Zdjęcia na iOS.
 6. W przypadku urządzeń ze starszymi wersjami systemu iOS nie zobaczysz podglądu miniatury, ale zrzut ekranu jest automatycznie zapisywany w Rolce z aparatu.
  Wniosek   Zrzuty ekranu pozwalają więc nie tylko udowodnić „swoją sprawę”, ale także pomagają zarchiwizować przeszłość. Kto wie, mogą na przykład pomóc w uchwyceniu wyglądu witryny przed ostatnim odświeżeniem marki, dziwnego komunikatu o błędzie, który otrzymałeś kilka miesięcy temu, a nawet soczystego artykułu plotkarskiego, którego nie chciałbyś zapomnieć. Obojętnie jaki masz cel i powód, dzięki naszym poradom robienie zrzutu ekranu powinno od teraz dla Ciebie proste i intuicyjne.        

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych oraz analizy ruchu na stronie. Więcej możesz przeczytać klikając tutaj.