Asystent ustawień iOS, czyli konfiguracja urządzenia z systemem iOS

Czeka Cię konfiguracja nowego urządzenia Apple z systemem iOS i zastanawiasz się, czy dasz sobie radę? Nie musisz się niczego obawiać. Inteligentny asystent ustawień iOS zapewnia wsparcie, dzięki któremu proces ten okaże się szybki i bezproblemowy. Przeczytaj kilka naszych wskazówek, by przekonać się, że strach ma wielkie oczy.  

Smartfon z systemem Android czy iOS?

Dwie największe platformy mobilne - Android i iOS - należące do gigantów technologicznych Google i Apple nieustannie walczą o zainteresowanie użytkowników elektroniki mobilnej. Telefon iPhone jest marzeniem wielu osób, które słyszały na jego temat niejedną dobrą opinię. I choć nadal zdecydowana większość korzysta z systemu Android, to grono zwolenników urządzeń z systemem iOS jest coraz szersze. Co ciekawe, na wielu płaszczyznach to właśnie Apple wiedzie prym. Bezpieczeństwo systemu operacyjnego, synchronizacja wszystkich urządzeń z rodziny Apple, intuicyjny interfejs oraz znakomite wsparcie serwisowe to tylko niektóre powody, dla których niejeden decyduje się na przesiadkę na iOS. Właściciele konta Apple jako pierwsi mogą również testować wszelkie nowości, ponieważ większość aplikacji w pierwszej kolejności jest pisanych właśnie dla systemu iOS. 

Konfiguracja urządzenia z pomocą asystenta ustawień iOS 

Niektórzy posiadacze smartfonów od lat korzystają z urządzeń spod znaku nadgryzionego jabłka, inni natomiast dopiero przymierzają się do postawienia pierwszych kroków na nowej platformie. Może towarzyszyć temu obawa, czy kwestie związane z konfiguracją nowego smartfona nie okażą się zbyt trudne. Na szczęście Apple wychodzi naprzeciw potrzebom zaniepokojonych użytkowników i zatroszczył się o cenną pomoc. System iOS zapewnia klientom wsparcie, dzięki któremu konfiguracja i obsługa urządzenia okaże się łatwa i przyjemna. Z pomocą przychodzi inteligentny asystent ustawień iOS. Podczas całego procesu konfiguracji oraz w trakcie dalszego korzystania ze smartfona asystent wręcz kieruje ruchami użytkownika, aby ten jak najszybciej i najprościej uzyskał oczekiwane ustawienia. 

Konfiguracja sprzętu z systemem iOS w praktyce - od czego zacząć?

Zanim przejdziesz do instalowania nowych aplikacji oraz zaczniesz odkrywać możliwości swojego wymarzonego iPhone’a, czeka Cię jego konfiguracja. Jednak bez obaw, nie jest to nic trudnego. Jak się do tego zabrać? Wszystko zależy od tego, czy dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z platformą iOS i urządzeniami Apple czy jest to Twój kolejny smartfon sygnowany jabłuszkiem, który ma jedynie zastąpić starszy model. 

Pierwszy raz z iOS? Zadbaj o bezpieczne instalowanie aplikacji

Aby stać się pełnoprawnym użytkownikiem systemu operacyjnego iOS należy zadbać o aktywację osobistego konta Apple. Jeśli do tej pory byłeś użytkownikiem konta Google i poruszałeś się na platformie Android, to podczas konfiguracji nowego iPhone’a możesz skorzystać z wygodnej opcji “Przenieś do iOS”. Dzięki niej przenoszenie danych na nowe jabłuszko odbywa się automatycznie, bezproblemowo i bezpiecznie. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami asystenta, a następnie:
  • na ekranie Aplikacje i dane wybrać Przenieś dane z Androida;
  • na urządzeniu z systemem Android włączyć WiFi, otworzyć aplikację Przenieś do iOS i postępować zgodnie z instrukcjami asystenta. 
Musisz jednak pamiętać, że aplikacji Przenieś do iOS można użyć tylko i wyłącznie podczas pierwszej konfiguracji iPhone'a. W pozostałych przypadkach należy przygotować swój identyfikator Apple i hasło oraz przejść do konfiguracji ręcznej.

To Twój kolejny iPhone? Przygotuj Identyfikator Apple i działaj 

Aby mieć nieograniczony dostęp do wszystkich aplikacji i usług Apple niezbędny jest identyfikator Apple ID i hasło. Jeśli przygotujesz je wcześniej, z pewnością usprawni to cały proces konfiguracji telefonu oraz konta Apple ID. Ponadto warto wcześniej zadbać o dobre połączenie z internetem oraz przygotować dane karty płatniczej przeznaczonej do synchronizacji z usługą Apple Pay. Przyda się także dotychczasowe urządzenie lub jego backup w celu przesłania niezbędnych danych z pamięci iPhone’a Pierwszy krok to uruchomienie nowego urządzenia. Jeśli sprzęt nie chce się włączyć, być może będziesz musiał go naładować. Kolejny etap to wybór między opcją Skonfiguruj ręcznie a Szybki start. Ta druga jest dostępna dla użytkowników, którzy dysponują dotychczasowym iPhone'em. W tym przypadku wystarczy zbliżyć do siebie oba urządzenia, a następnie postępować zgodnie z poleceniami asystenta ustawień iOS. Na końcu pozostaje przywrócenie backupu w iCloud.  Bez względu na to, czy jest to Twój pierwszy czy kolejny iPhone, włącz automatyczne uaktualnianie systemu iOS. Dzięki tej wygodnej funkcji zrzucisz z siebie ciężar ręcznej aktualizacji systemu.

Face ID lub Touch ID - zatroszcz się o swoje bezpieczeństwo

Konfiguracja iPhone’a powinna obejmować jeszcze jeden istotny element. Chcąc zapewnić sobie jak najwyższy poziom ochrony podczas korzystania z jabłuszka obowiązkowo skonfiguruj funkcję Face ID lub Touch ID na swoim urządzeniu z systemem iOS. Zapewni Ci to większą wygodę oraz bezpieczeństwo podczas odblokowywania telefonu oraz autoryzowania płatności. Dzięki powyższym ustawieniem będziesz mieć pewność, że żadne osobiste dane nie dostaną się w niepowołane ręce.

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych oraz analizy ruchu na stronie. Więcej możesz przeczytać klikając tutaj.