Który iPhone ma najlepszą baterię?

Nie ulega wątpliwości, że smartfony spod znaku nadgryzionego jabłka cieszą się niesłabnącą popularnością. Wynika to z ich świetnych parametrów, renomy samej marki oraz miłego dla oka designu. Poszczególne wersje urządzeń są ze sobą porównywane pod kątem konkretnych atrybutów, takich jak wydajność, pamięć, przekątna czy cena. Dziś natomiast postaramy się wskazać model, który charakteryzuje się najlepszą baterią.

Bateria w iPhone: ile trzyma?

Każdy użytkownik smartfona chciałby, aby jego urządzenie pracowało jak najdłużej na jednym ładowaniu baterii. Obecnie telefony są używane do załatwiania różnego rodzaju obowiązków, począwszy od tych osobistych, aż po ważne sprawy biznesowe. Ciągłe zatroskanie o stan naładowania baterii oraz trzymanie ładowarki “w pogotowiu” może skutecznie uprzykrzyć życie. Właśnie z tego powodu większość użytkowników urządzeń mobilnych zwraca szczególną uwagę na pojemność baterii w danym modelu. A jak wygląda owa kwestia w przypadku smartfonów z systemem iOS?

Twój iPhone potrzebuje naprawy? 70% z nich robimy na miejscu, w ciągu 30 minut. SPRAWDŹ!

Wszelkie aktualne modele iPhone’ów są wyposażone w nowoczesne baterie litowo-jonowe. Są one na tyle lekkie i kompaktowe, że wyposażone w nie smartfony zaskakują smukłą linią i atrakcyjnym designem. To zaawansowane rozwiązanie technologiczne umożliwia intensywną pracę telefonu z aplikacjami w tle nawet przez kilkanaście godzin dziennie. Jednak jak każdy inny podzespół eksploatacyjny, również i ten typ baterii ulega chemicznemu starzeniu. Co ono oznacza? Najprościej mówiąc, czas ich użytkowania jest ograniczony. Z każdym kolejnym dniem akumulator jest coraz słabszy, a co za tym idzie, spada także moc i wydajność danego iPhone'a. Najnowsze modele dysponują bardzo praktyczną funkcją wyświetlania kondycji baterii (Ustawienia > Bateria > Kondycja baterii) oraz sygnalizowania o konieczności jej wymiany. Dzięki temu rozwiązaniu stan posiadanej baterii pozostaje pod stałą kontrolą użytkownika. Chciałbyś, aby akumulator w Twoim iPhone trzymał jak najdłużej? Istnieje kilka praktycznych sposobów na to, by zoptymalizować baterię w posiadanym modelu smartfona.

Jak oszczędzać baterię w iPhone?

Jakie kroki przyczyniają się do zachowania jak najlepszej kondycji akumulatora w iPhonie? Bateria będzie trzymała dłużej, jeśli zastosujesz się do kilku praktycznych wskazówek. Obejmują one:
  • uruchomienie trybu oszczędzania baterii;
  • wyłączenie wszystkich nieużywanych aplikacji w tle;
  • wyłączenie takich modułów jak WiFi, Bluetooth czy NFC, gdy nie są regularnie używane;
  • przyciemnienie ekranu;
  • ograniczenie liczby powiadomień;
  • wyłączenie transmisji danych i lokalizacji;
  • wygaszanie ekranu w momencie, gdy telefon jest nieużywany;
  • wyłączenie automatycznych aktualizacji (zarówno systemowych, jak i aplikacyjnych);
  • zainstalowanie najnowszej wersji oprogramowania iOS;
  • zabezpieczenie smartfona przed ekstremalnie niską bądź wysoką temperaturą.
Działanie w zgodzie z powyższymi zasadami umożliwi jeszcze dłuższe użytkowanie telefonu na jednym ładowaniu. W celu utrzymania jak najlepszej kondycji akumulatora warto owe wskazówki zastosować tuż po zakupie nowego iPhone'a bądź zaraz po wymianie baterii na nową. Warto wspomnieć również o tym, że ogromny wpływ na żywotność baterii ma jej prawidłowe ładowanie. Prawdą jest, że każdorazowe rozładowanie akumulatora do zera wpływa negatywnie na jego kondycję. Nie zaleca się również przechowywania smartfona z rozładowaną baterią.

Który iPhone ma najlepszą baterię?

Który model iPhone’a warto kupić, by cieszyć się jak najdłuższą pracą baterii? Czy najnowszy iPhone 12 Pro Max to jedyne słuszne rozwiązanie? Mogłoby się wydawać, że najnowszy model zapewni zdecydowanie dłuższą pracę urządzenia na jednym ładowaniu w porównaniu do swojego poprzednika - iPhone’a 11 Pro Max z baterią 3969 mAh. Tymczasem pojemność akumulatora w “dwunastce” zaskakuje użytkowników wartością mniejszą o 7%. Jednak zgodnie z zapewnieniem firmy Apple w żadnym stopniu nie wpłynęło to na skrócenie czasu pracy smartfona. Jeśli zatem planowałeś zakup najnowszego (a zarazem najdroższego) flagowca tylko i wyłącznie ze względu na dłuższą pracę baterii, to musisz wiedzieć, iż zarówno iPhone’a 11 Pro Max, jak i jego droższy następca gwarantują te same wyniki testów, czyli do 20 godzin odtwarzania wideo. A jak wygląda sytuacja w przypadku poprzednich modeli odznaczających się nieco niższą ceną? Weźmy pod lupę trzy zbliżone cenowo telefony: iPhone 8 Plus, iPhone XR oraz iPhone 11. Wszystkie z nich dysponują pamięcią 64 GB oraz zostały wyposażone w ekrany LCD. Wynik testu przeprowadzonego przez koncern Apple wykazał, iż różnice pomiędzy czasem odtwarzania wideo nie są tak znaczące, jak mogłoby się wydawać. Poniżej przedstawiamy wyniki.     Według testu zewnętrznego, przeprowadzonego przez serwis Phonearena, różnica w maksymalnym czasie odtwarzania treści na YouTube pomiędzy modelem XR a “jedenastką” to zaledwie 1 godzina i 23 minuty na korzyść tego drugiego. Widać więc wyraźnie, że wyniki są dosyć zbliżone, a dodatkowe środki przeznaczone na zakup nieco wyższego modelu nie mają kolosalnego wpływu na długość pracy smartfona na jednym ładowaniu. Każdy z opisanych powyżej iPhonów posiada baterię, która powinna spokojnie zapewnić cały dzień użytkowania.

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych oraz analizy ruchu na stronie. Więcej możesz przeczytać klikając tutaj.