MacBook nie uruchamia się po aktualizacji. Jak naprawić?

Co robić, kiedy MacBook nie uruchamia się po aktualizacji? W macOS, podobnie jak w każdym innym systemie operacyjnym, od czasu do czasu zachodzi potrzeba przeprowadzenia aktualizacji. Zapewnia to dodatkowe możliwości, rozszerzoną funkcjonalność oraz jeszcze większe bezpieczeństwo. Zdarzają się jednak przypadki, w których MacBook po aktualizacji nie uruchamia się. Co zrobić w takim przypadku? Zachęcamy do skorzystania z naszego poradnika.

macOS - oprogramowanie idealne?

Decyzja o wyborze systemu operacyjnego dzieli użytkowników komputerów na trzy zasadnicze grupy: zwolenników systemu macOS, Linux oraz Windows. Ci pierwsi zachwalają między innymi wygodę pracy z programami do obróbki graficznej od Adobe. MacBooki zapewniają w tym obszarze dużą wygodę i funkcjonalność. Kolejnym plusem oprogramowania Apple jest fakt, że zagraża mu zdecydowanie mniejsza liczba wirusów. Zalety korzystania z systemu macOS to także jego atrakcyjny wygląd, piękne animacje i wyjątkowo dobrze dopracowane gesty. Bez względu na to, czy jesteś zwolennikiem komputerów Apple, trzeba im przyznać jedno: zapewniają perfekcyjne połączenie sprzętu z dedykowanym dla niego systemem operacyjnym. A jak wygląda sprawa z aktualizacjami macOS?

Aktualizacje w MacBook: jak często trzeba aktualizować system?

Co możesz zrobić w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa komputerom spod znaku nadgryzionego jabłka? Zasadniczą kwestią jest podtrzymanie aktualności posiadanego systemu operacyjnego. Rok 2020 zapisał się jako szczególny moment w historii giganta z Cupertino. Wówczas, po niemal dwóch dekadach, oprogramowanie na MacBooka ewoluowało z wersji 10.x na 11.0. Zapoznanie się z możliwościami macOS Big Sur upewniło jego użytkowników o licznych zmianach w funkcjonowaniu systemu na MacBooka. Jego debiut przypada na 12 listopada 2020 roku. Ostatnia aktualizacja miała natomiast miejsce 24 maja 2021 roku. Wówczas udostępniono najnowsze wydanie wspomnianej wersji oprogramowania, czyli macOS 11.4 Big Sur. Co zyskuje użytkownik w momencie przejścia na najnowszą wersję systemu? To przede wszystkim największe w historii uaktualnienie przeglądarki Safari. macOS 11 zaczerpnął całkiem sporo inspiracji z popularnego iOS-a. Na korzyść przemawiają także zmiany w obrębie centrum powiadomień czy wprowadzenie dynamicznych widgetów. Najnowsze oprogramowanie na SMacBooka to także gwarancja lepszej wydajności systemu, atrakcyjnych zmiany w warstwie wizualnej oraz ulepszone funkcjonalność wielu aplikacji. Dodatkowo zostaSsa @arto pomyśleć o wykonaniu kopii zapasowej plików. Okaże się to przydatne w sytuacji, kiedy MacBook po przeprowadzonej aktualizacji nie uruchomi się.

Macbook nie uruchamia się po aktualizacji. Co mogę zrobić?

Niekiedy może się zdarzyć, że MacBook po aktualizacji nie uruchamia się. Co wtedy zrobić? Poniżej podpowiadamy kilka pomocnych rozwiązań.

1. Reset PRAM/NVRAM

Reset tych specjalnych sekcji pamięci w żadnym wypadku nie jest szkodliwy. Niekiedy po jego wykonaniu będziesz w stanie ponownie uruchomić MacBooka. Co zatem należy zrobić?
  • uruchom ponownie MacBooka;
  • włącz komputer przy jednoczesnym trzymaniu klawiszy „Command”, „Option”, „P” i „R”;
  • trzymaj klawisze do momentu ponownego uruchomienia.

2. Reset SMC

3. Uruchomienie MacBooka w trybie awaryjnym

4. Uruchomienie dysku w trybie odzyskiwania

5. Ponowna instalacja systemu

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych oraz analizy ruchu na stronie. Więcej możesz przeczytać klikając tutaj.