iPhone nie ładuje się. CO ROBIĆ?

Telefon bez baterii jest całkowicie bezużyteczny. Co robić kiedy iPhone nie ładuje się? Nawet krótka praca smartfona na jednym ładowaniu bywa naprawdę uciążliwa. iPhone, który przestał się ładować, najprawdopodobniej za kilka dni będzie całkowicie rozładowany, nawet jeśli użytkownik zastosuje tryb energooszczędny, dlatego trzeba reagować szybko. Wielu posiadaczy smartfonów nie przywiązuje zbyt wielkiej uwagi do sposobu ładowania telefonu, przyczyniając się do skrócenia żywotności akumulatora. Czy można w prosty sposób zadbać o baterię? Co zrobić, jeśli telefon całkowicie odmówił posłuszeństwa i iPhone nie ładuje się wcale? ładowanie iPhone

Ładowanie iPhone. Robisz to źle!

Bateria to jeden z najszybciej zużywających się elementów w każdym telefonie. Jeśli nie wiesz, jak prawidłowo o nią zadbać, najprawdopodobniej szybko przekonasz się, jak uciążliwe jest korzystanie ze smartfona, który wytrzymuje kilka godzin pracy. Stosując się do tych kilku prostych zasad, telefon posłuży Ci przez długie lata.

Nie zostawiaj telefonu podpiętego na noc do ładowarki

To najprawdopodobniej jeden z najczęściej popełnianych błędów. Oczywistym jest, że to pewien rodzaj wygody — podpinasz telefon wieczorem, który rano jest gotów, by służyć Ci przez cały dzień. Podłączenie telefonu na całą noc do ładowania powoduje tzw. stres baterii. Nowoczesne ogniwa są w stanie odciąć źródło zasilania, kiedy akumulator w pełni się naładuje, jednak gdy po chwili poziom baterii spada, system chce uzupełnić braki w energii. W ten sposób cały czas wydziela się ciepło, które w zbyt dużej ilości, będzie niezdrowe dla ogniwa.

Przeładowanie i rozładowanie

Żadna z tych rzeczy nie jest dobra dla akumulatora. Stale rozładowany akumulator po kilku latach stanie się mniej wydajny. Ładowanie telefonu do pełna w każdym cyklu też jest niezdrowe i zmniejsza wydajność baterii. Oczywiście raz na jakiś czas warto naładować akumulator do pełna, ale optymalne wartość to pomiędzy 20% a 80% poziomu naładowania smartfona.

Szybkie ładowanie

Wygodna opcja, która niestety wpływa destruktywnie na ogniwa w naszych smartfonach. A to za sprawą wysokich temperatur. Nowoczesne akumulatory nie lubią ciepła — ani tego pochodzącego z ładowarki, ani z ogólnej temperatury otoczenia. Szybkie ładowanie generuje bardzo wysokie temperatury, dlatego warto z niego korzystać tylko w sytuacjach awaryjnych.

Niefabryczne ładowarki

Ładowanie, wbrew pozorom, to bardzo skomplikowany proces. Najlepiej korzystać z ładowarek dostarczonych przez producenta, a w razie ich awarii, kupić ten sam model. Nie oznacza to, że zamienniki zawsze są złe, jednak trzeba wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy ich ewentualnym zakupie.

Formatowanie baterii to przeszłość

Starsze ogniwa (nikolowo-kadmowe) można było tzw. formatować poprzez całkowite rozładowanie baterii i naładowanie jej do pełna. W ogniwach litowo-jonowych proces ten nie ma żadnego zastosowania, a w zasadzie prowadzi do poważnych ubytków na akumulatorze.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Jak zresetować iPhone? >>> 

iPhone nie ładuje się? To problem do rozwiązania w serwisie

Zdarza się i tak, że pomimo zachowania najwyższych środków ostrożności, iPhone nie ładuje się i odmawia dalszej współpracy. W zdecydowanej większości przypadków jedynym wyjściem jest wizyta w serwisie. Zanim jednak postanowisz oddać iPhone’a do naprawy, możesz spróbować kilku prostych kroków, które być może rozwiążą problem. Przede wszystkim sprawdź ładowarkę — mowa tutaj także o kablu, który w wielu przypadkach można wypiąć i wykorzystać np. do połączenia telefonu z komputerem. Każdy z tych elementów najlepiej sprawdzić oddzielnie. Jeśli takie działanie nie pomogły, problem może tkwić w samym złączu Lightning. iPhone może nie ładować się ze względu na nagromadzone tam zabrudzenia. Telefon bardzo często ląduje w kieszeni czy torebce, z których każdy drobny okruch wpada do złącza i osadza się na stykach. Proces czyszczenia można przeprowadzić samodzielnie z użyciem np. drewnianej wykałaczki (pod żadnym pozorem nie należy korzystać z metalowych elementów, gdyż mogą doprowadzić do zwarcia!). Należy mieć jednak na uwadze, że niedoświadczony użytkownik jest w stanie uszkodzić delikatne elementy gniazda ładowania, dlatego jeśli nie masz pewności, czy zrobisz to poprawnie, najlepszym rozwiązaniem będzie serwis. Pamiętaj, że iPhone, który nie ładuje się, nie zawsze musi mieć poważnym problemem, przez który naprawa przestanie być opłacalna. Dobry serwis iPhone jest w stanie bezbłędnie zlokalizować przyczynę i podjąć odpowiednie kroki, aby przywrócić telefon do pełnej sprawności. Często koszty naprawy nie są zbyt duże, a dzięki temu smartfon może służyć przez kolejne lata. Oddając telefon do naprawy warto wybrać serwis, który pracuje na oryginalnych częściach. Dzięki temu można zyskać gwarancję, że nie odbije się to negatywnie na komforcie użytkowania telefonu.

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych oraz analizy ruchu na stronie. Więcej możesz przeczytać klikając tutaj.