iPhone wyłącza się na zimnie? Jak tego uniknąć?

Czy i Ty jesteś jednym z dumnych posiadaczy smartfona firmy z Cupertino? Jeśli tak, to być może i Tobie zdarzyła się sytuacja, w której Twój iPhone wyłączył się na zimnie. Chwilowy brak sprawnego urządzenia skłania użytkowników do poszukiwania rozwiązań zaistniałego problemu. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, co możesz zrobić.

Zima a kondycja baterii w iPhone

Być może i Ty zauważyłeś, że Twój smartfon reaguje na pierwszy śnieg tak, jak jaskółka na wiosnę. Gdy słupek rtęci w termometrach zewnętrznych zaczyna zbliżać się do 0 i sięga coraz niżej, Twój iPhone nagle zaczyna wyłączać się na zimnie. Urządzenia Apple zostały wyposażone w akumulator litowo-jonowy, który jak powszechnie wiadomo, źle znosi niską temperaturę. Gdy pogoda za oknem zwiastuje zimę, wówczas baterie mogą zwyczajnie wariować. Niska temperatura znacznie osłabia wydolność ogniwa. Jeśli zatem Twoja bateria ma słabą kondycję, urządzenie może mieć problem z utrzymaniem właściwego ładunku elektrycznego. Jest to sytuacja adekwatna do posiadaczy akumulatorów samochodowych. Gdy jest ciepło, urządzenie działa bez zarzutu, jednak pierwsze mrozy dają znać o jego nienajlepszej kondycji.

Telefon wyłącza się na zimnie. Co mogę zrobić?

Co możesz zrobić, jeśli Twój iPhone wyłącza się na zimnie? Najprostszą, aczkolwiek doraźną metodą jest szybkie rozgrzanie smartfona. W tym celu warto “ubrać” telefon w pokrowiec, aby zimne powietrze miała utrudnioną drogę do baterii. Najlepiej przechowywać urządzenie w ciepłej kieszeni lub blisko ciała i wyjmować je tylko w razie konieczności (nie dłużej niż na kilka minut). Pamiętaj przy tym, by nie ładować telefonu na mrozie. Jeśli pomimo działań profilaktycznych iPhone wyłącza się na zimnie, to trzymaj go przez kilka minut w cieple, a po ogrzaniu spróbuj ponownie uruchomić. Warto pamiętać, by przed wyjściem na mróz naładować baterię do pełna by tym samym utrudnić jej szybkie “zamarzanie”. Jedną z przyczyn wyłączania się iPhona na mrozie może być słaba kondycja baterii. Co zrobić w tej sytuacji? Masz do wyboru trzy rozwiązania:
  • skorzystać z gwarancji - każdemu posiadaczowi smartfona Apple przysługuje 12 miesięcy gwarancji od chwili pierwszej aktywacji urządzenia;
  • skorzystać z rękojmi - konsument ma 24 miesiące na zgłoszenie usterki w firmie, w której zostało zakupione urządzenie (wymagany jest paragon);
  • wymienić ogniwo na własną rękę, np. w pogwarancyjnym serwisie Apple
Czy koszt wymiany baterii na własną rękę powinien Cię martwić? W zależności od wybranego punktu i modelu urządzenia cena usługi może wahać się od 150 do 350 zł. Co prawda nie jest to majątek, jednak powyższy wydatek można już odczuć. Właśnie dlatego warto dołożyć wszelkich starań, by obecna bateria służyła nam jak najdłużej. Każdy użytkownik iPhone z pewnością znajdzie dla wspomnianej kwoty lepsze zastosowanie. A ile trwa wymiana akumulatora? Doświadczony serwisant jest w stanie uporać się z tym już w ciągu 15 minut.

Inne problemy z baterią w iPhone

Czego dowiedzieliśmy się do tej pory? Otóż iPhone, który wyłącza się na zimnie, może zwiastować konieczność zakupu nowej baterii. Osoby, które chcą cieszyć się sprawnym i niezawodnym działaniem smartfona z nadgryzionym jabłkiem, niestety nie unikną jej wymiany. Jednak czy wyłączający się na mrozie telefon to jedyny powód do wymiany ogniwa? W tym miejscu należy wymienić 5 kolejnych objawów, które mogą oznaczać rychłą wizytę w Autoryzowanym Serwisie Apple.
  1. Opuchnięcie baterii Co jeszcze, prócz iPhona wyłączającego się na zimnie, może zwiastować potrzebę wymiany akumulatora? Mogą to być fizyczne objawy w postaci nabrzmiałej baterii. Opuchnięte ogniwo może stać się przyczyną obrażeń zarówno telefonu, jak i jego posiadacza.
  2. Spowolniona praca systemu System operacyjny iOS jest znany z płynnej i efektywnej pracy bez większych zakłóceń. Jeśli zatem dostrzeżesz, że praca systemu zaczęła odbiegać od normy, jest to znak, że bateria uległa znacznemu zużyciu. Efektem może być spowolniona reakcja oprogramowania na niektóre komendy, klatkowanie animacji systemowych bądź zawieszanie się telefonu.
  3. Wskaźnik kondycji baterii na niskim poziomie Jeśli posiadasz urządzenie iPhone 6 lub jeden z wyższych modeli, to musisz wiedzieć, że owy sprzęt dysponuje ciekawą funkcją wskazującą kondycję baterii. Wystarczy wejść w “Ustawienia” i wybrać opcję “Kondycja baterii”, aby zapoznać się z aktualną wartością wskaźnika. Zgodnie z instrukcją producenta ogniwo należy wymienić w chwili, gdy spadnie on poniżej 80%.
  4. Krótki czas pracy na jednym ładowaniu Czas pracy twojego iPhona na jednym ładowaniu uległ znacznemu skróceniu? Trzeba przyznać, że jest to dość uciążliwe. Jeśli powodem takiego stanu rzeczy nie jest wzmożone korzystanie z multimediów, może to oznaczać konieczność wymiany posiadanego ogniwa.
  5. Wada fabryczna baterii Może zdarzyć się również tak, że pomimo prawidłowej obsługi i profilaktyki ogniwa ono i tak szwankuje - iPhone wyłącza się, mimo iż nie był na zimnie bądź ulega szybkiemu rozładowaniu. Wówczas przyczyną może być wada fabryczna baterii, która zmusza do jej wymiany.

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych oraz analizy ruchu na stronie. Więcej możesz przeczytać klikając tutaj.