Wymiana baterii iPhone: kiedy należy to zrobić?

W jakich sytuacjach wymiana baterii iPhone jest konieczna? Oto 6 powodów do zmiany baterii w iPhone. Czy Twój smartfon potrzebuje wymiany? Solidna i pojemna bateria stanowi jeden z najważniejszych elementów sprawnie działającego smartfona. Niekiedy może zajść konieczność wymiany ogniwa na nowe. Kiedy należy to zrobić? Oraz ile kosztuje wymiana baterii w iPhonie? Odpowiadamy.

6 powodów, żeby wymienić baterię w iPhone

Problemy z akumulatorem odbierają użytkownikom możliwość efektywnego wykorzystania smartfona. Poniżej przedstawiamy listę 6 niepokojących objawów, które mogą sugerować potrzebę wymiany baterii w posiadanym modelu iPhone.

1. Spowolniona praca systemu iOS

Jeśli dostrzegasz, że Twój telefon zaczął się zawieszać, reagować na komendy dotykowe ze znacznym opóźnieniem czy klatkować animacje systemowe, oznacza to, że procesor w urządzeniu uległ automatycznemu spowolnieniu w wyniku funkcji optymalizacji pracy systemu iOS. To wyraźny sygnał zużycia baterii.

2. Skrócony czas pracy iPhone na jednym ładowaniu

Każdy użytkownik smartfona oczekuje od niego jak najdłuższego czasu pracy na jednym cyklu ładowania. Najnowsze iPhone'y kuszą nabywców zapewnieniem aż dwudniowej pracy na jednym ładowaniu. Oczywiście w przypadku intensywnego korzystania z multimediów okres ten może ulec skróceniu. Jeśli jednak bateria w Twoim iPhonie nie jest w stanie zapewnić jednego pełnego dnia pracy, czas na jej wymianę.

3. iPhone wyłącza się przy niskich temperaturach

Bateria może dać znać o swoim zużyciu szczególnie w okresie zimowym, kiedy temperatura na dworze spada poniżej zera. Wówczas telefon rozładowuje się o wiele szybciej, gdyż nie jest w stanie podołać zapotrzebowaniom smartfona na energię o odpowiednim natężeniu. Wielu użytkowników zmaga się także z problemem samoczynnego wyłączania się telefonu na skutek oddziaływania niskich temperatur. Jest to wyraźny sygnał, który świadczy o konieczności zastąpienia starego ogniwa nowym.

4. Niski wskaźnik kondycji baterii

Począwszy od modelu iPhone 6 system iOS dysponuje przydatną funkcją wskaźnika kondycji baterii, która ukazuje przybliżony poziom zużycia akumulatora. W celu sprawdzenia powyższego parametru należy przejść ścieżkę “Ustawienia” > “Kondycja baterii” i odczytać widniejące tam informacje. Zalecenia producenta mówią, że bateria wymaga wymiany w momencie spadku wskaźnika do poziomu 80%. Może się również zdarzyć, że zamiast procentowego wskaźnika pojawi się komunikat SERWIS. To jednoznaczne wezwanie do natychmiastowej wymiany ogniwa

5. Opuchnięcie baterii

Niekiedy zużycie akumulatora można łatwo rozpoznać dzięki fizycznym objawom w postaci delikatnego opuchnięcia baterii. Stan ten rozpoznamy po widocznych odbarwieniach po lewej stronie telefonu lub odstającym ekranie. Wówczas wymiana ogniwa to absolutna konieczność. W przeciwnym razie bateria spowoduje uszkodzenia ekranu lub obudowy. Znane są również przypadki, w których napuchnięte baterie spowodowały oparzenia groźne dla życia człowieka. Jeśli zatem zauważysz symptomy opuchnięcia, działaj szybko i zdecydowanie. Dzięki temu zadbasz nie tylko o swój telefon, ale także cenne zdrowie.

6. Wada fabryczna ogniwa

Niekiedy powodem do nieuniknionej wymiany akumulatora litowo-jonowego może być jego wada fabryczna. Na skutek takiego defektu telefon nie chce się ładować, bardzo szybko ulega rozładowaniu bądź też nie chce się włączyć. Mogą również występować inne symptomy powyższej usterki, a każda z nich zmusza użytkownika do zwrócenia się z prośbą o pomoc do pracowników Autoryzowanego Serwisu Apple.

Ile trwa wymiana baterii w iPhone?

Czeka Cię nieunikniona wymiana baterii w iPhone, lecz boisz się oddać urządzenie w ręce serwisanta w obawie o jego czasową utratę? Zupełnie niepotrzebnie. Najwyższy poziom usług i doświadczenie pracowników sprawią, że w Twoim iPhone nowa bateria pojawi się nawet w 15 minut! Koniecznie odwiedź jeden z Autoryzowanych Serwisów Apple. Wówczas będziesz mieć pewność, że Twój sprzęt zostanie oddany w ręce specjalistów, którzy dysponują oryginalnymi częściami oraz posiadają niezbędne umiejętności.

Wymiana baterii iPhone: CENA

Każde ogniwo litowo-jonowe podlega zużyciu i z czasem musi być zastąpione nowym. Nie ulega więc wątpliwości, że wraz z wieloletnią eksploatacja posiadanego modelu smartfona Apple pojawi się konieczność wymiany baterii w iPhonie. O jakiego rzędu wydatku tu mowa? iBroken to pogwarancyjny serwis naprawy Apple, ceny wymiany baterii w iPhone zaczynają się od 119zł. CZYTAJ TAKŻE: Który iPhone ma najlepszą baterię? Warto dołożyć wszelkich starań, aby wydłużyć wydajność posiadanego akumulatora. Wówczas konieczność wymiany baterii w iPhonie zostanie maksymalnie odsunięta w czasie. System operacyjny w smartfonach Apple, począwszy od wersji iOS 13, wprowadził praktyczną funkcję optymalizacji zużycia baterii. Kontroluje ona przeładowanie ogniwa i nie dopuszcza do osiągnięcia poziomu przekraczającego 80%. Optymalna eksploatacja baterii zakłada także unikanie sytuacji, w których stan naładowania spada poniżej 20%. Tego jednak każdy użytkownik iPhone musi pilnować osobiście. Warto również unikać wystawiania urządzenia na mróz, słońce czy działanie jakichkolwiek innych źródeł ciepła Takie starania zapewnią długą i efektywną pracę posiadanego urządzenia.

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych oraz analizy ruchu na stronie. Więcej możesz przeczytać klikając tutaj.